Wiosną ’21 przystąpiliśmy do realizacji naszego pierwszego projektu, który został opracowany i zrealizowany przy współpracy z opolskim Stowarzyszeniem „To Człowiek” – doświadczonym partnerem, który swym doświadczeniem chętnie się podzielił, za co dziękujemy 🙂

Program Wzmacniania Rodziny 10-14, w którym udział zaproponowaliśmy opolskiej młodzieży w wieku 10-12 lat oraz ich rodzicom, jest rekomendowanym programem profilaktycznym, a to oznacza, że przeszedł konkretną drogę, by eksperci uznali jego potwierdzoną efektywność.

PWR 10-14 był prowadzony przed dwoje trenerów w formie dwugodzinnych warsztatów – dla rodziców, dla dzieci i wspólnie przez około dwa miesiące. Głównym celem było:

• wzmocnienie więzi rodzinnych i poprawa komunikacji między dziećmi i ich rodzicami,
  • podniesienie poziomu umiejętności wychowawczych rodziców w zakresie okazywania miłości, bycia konsekwentnym i umiejętności stawiania granic
  • doskonalenie umiejętności życiowych dzieci – wyznaczanie celów i sposoby ich osiągania, radzenie sobie ze stresem, brakiem asertywności, doskonalenie empatii wobec rodziców i innych członków rodziny.

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach PWR 10-14 doda swój kamyczek do dobrostanu rodzin, które zdecydowały się wziąć w nich udział! 🙂

Program ten został sfinansowany – a jakże – z pieniędzy publicznych Miasta Opola.